Bilimsel Program


1.GÜN (1 Mart 2018)


09.00-10.00


  Kayıt ve Açılış

 

  Oturum Başkanı: Sarenur Gökben

10.00-10.45


  İnsan Genomu Yapısı Ve Organizasyonu - Olgu Örneği

  Ferda Özkınay / Esra Işık

10.45-11.30


  Kromozom Organizasyonu, Kromozomal Anomalilerin Sınıflandırılması ve Terminoloji-Olgu  Örneği
  
Özgür Çoğulu / Mine Serin  


11.30-11.45


  Kahve Arası

 

Oturum Başkanı: Ferda Özkınay


11.45-12.30

  Genlerin Yapısı, Organizasyonu, Mutasyon Tipleri, Etkileri ve Terminoloji-Olgu Örneği
  Hüseyin Onay / Aslı Ece Solmaz


12.30-13.30


  Öğle Yemeği

 

Oturum Başkanı: Özgür Çoğulu


13.30- 14.15

  Kalıtım Şekilleri ve Özellikleri- Olgu Örneği
  
Tahir Atik / Bilçağ Akgün  


14.15- 15.00

  FISH Yöntemi ve Klinik Tanıda Kullanımı - Olgu Örneği
  
Haluk Akın - Emin Karaca / Sanem Yılmaz 


15.00-15.15


  Kahve Arası

15.15-17.15

  PRATİK (Grup Detayları İçin Tıklayınız)
 Kromozom Elde Edilmesi-Görüntüleme Sistemleri ile Karyotipleleme-Karyotiplerin Yorumlanması

 Haluk Akın / Erhan Parıltay - Aslı Ece Solmaz - Bilçağ Akgün – Zehra Cengisiz

 Metafaz ve İnterfaz FISH Uygulaması-Görüntüleme Sistemleri ile Sonuçların Değerlendirilmesi ve Yorumlanması
 Cumhur Gündüz / Emin Karaca / Erhan Parıltay - Aslı Ece Solmaz - Esra Işık – Emine İpek Ceylan

15.15-15.55

 TOPLANTI SALONUNDA SUNUM

15.55-17-15

PRATİK UYGULAMA: 4 gruba ayrılan kursiyerler 20 dakika arayla toplam 4 istasyonda bulunacaklardır.

15.55-16.15

Sitogenetik Analiz: Ekim (Sırasıyla A, D, C, B grupları)

16.15-16.35

Sitogenetik Analiz: Bantlama (Sırasıyla B, A, D, C grupları)

16.35-16.55

Sitogenetik analiz: İnceleme (Sırasıyla C, B, A, D grupları)

16.55-17.15

Moleküler sitogenetik: FISH (Sırasıyla D, C, B, A grupları)


2.GÜN (2 Mart 2018)

 

Oturum Başkanı: Hasan Tekgül


08.30-09.15


  Cgh Ve Array Cgh - Olgu Örneği
  Burak Durmaz / Erhan Parıltay


09.15-10.15


  Sık Kullanılan Temel Moleküler Genetik Yöntemler (PCR - RFLP -  Reverse Dot - Blot…. - Olgu Örnekleri)
  RT-PCR
  
Cumhur Gündüz / Ayça Aykut / Hilmi Bolat


10.15-10.30


  Kahve Arası

 

Oturum Başkanı   :Hüseyin Onay


10.30-11.15

  MLPA - Olgu Örneği
  Asude Durmaz - Hasan Tekgül


11.15- 12.00


  Klasik Dizi Analizi Yöntemleri - Olgu Örneği 
  
Ayça Aykut - Gül Serdaroğlu 


12.00.-13.00


  Öğle Yemeği

 

  Oturum Başkanı   :Gül Serdaroğlu


13.00-13.45


  Yeni Nesil Dizi Analizi
  Hüseyin Onay- Sarenur Gökben


13.45-14.45


  
  OLGU YORUMLARI
  
Emin Karaca/Burak Durmaz Erhan Parıltay - Bilçağ Akgün


14.45-15.00


  Kahve Arası

15.00-16.20

 PRATİK (Grup Detayları İçin Tıklayınız)
 Klasik DNA Analizi Yöntemleri
 Tahir Atik - Burak Durmaz / Aslı Ece - Semih Aşıkovalı

 Yeni Nesil Dizi Analizi - Uygulama ve Değerlendirme
 Hüseyin Onay - Ayça Aykut - Asude Durmaz / Esra Işık

15.00-16.20

PRATİK UYGULAMA: 4 gruba ayrılan kursiyerler 20 dakika arayla toplam 4 istasyonda bulunacaklardır.

15.00-15.20

DNA izolasyonu (Sırasıyla A, D, C, B grupları)

15.20-15.40

PCR odası (Sırasıyla B, A, D, C grupları)

15.40-16.00

Sanger (Sırasıyla C, B, A, D grupları)

16.00-16.20

Yeni Nesil Dizi Analizi (Sırasıyla D, C, B, A grupları)


16.20-16.50


  Genel Değerlendirme, Katılım Belgelerinin verilmesi
  
Sarenur Gökben - Ferda Özkınay

 

 

İLETİŞİM

MOTTO Turizm
1394 Sok. Mimarsinan Mah. No:13 Kat:1/4 Alsancak/ KONAK / İZMİR
Tel :  (+90 232)  446 06 10
Fax: (+90 232)  446 07 11
e-mail: info@motto.tc
www.motto.tc

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Protez Saç baş ağrısı Göbek eritme göbek eritme hareketleri Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır. York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.